231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 Maja Plakat

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w akademii z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, podkreślając wagę wydarzenia galowym ubiorem oraz elementami biało-czerwonymi.

Na powitanie Marysia Hukała zaprezentowała utwór „Taki kraj”. Następnie przenieśliśmy się do studia SP3 TV, z którego Ola Burda i Jan Knap prowadzili wiadomości z kraju i ze świata, z dnia 3 maja 1791 roku. Łączyliśmy się z dziennikarzami w stolicy, z której Zofia Turczyn przeprowadziła wywiad z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim- Adrianem Niewielskim. Kolejne połączenie było z Paryżem, tam rozmowę z Robespierre’em przeprowadziła Lena Siecińska. Następnie wiadomości przeniosły się do Moskwy, w której korespondentka Wanessa Gunerka rozmawiała z carycą Katarzyną graną przez Zuzannę Karpicz.

Występ wzbogaciły recytacje utworów poetyckich „Radosny dzień” i „Trzeci Maj” w wykonaniu Katarzyny Bogusławskiej i Karoliny Ćwik oraz występ zespołu Tacy nie inni, który przy akompaniamencie gitar i ukulele, wykonał trzy utwory: „Majowa jutrzenka”, „Uwierz Polsko”, „Mamo tyś płakała!”. Opiekunem zespołu jest pan Stanisław Guzewski. W skład zespołu wchodzą: Oliwia Krzemieniec, Hanna Burda, Gabriela Chwojnicka, Natalia Majchrzak, Natalia Mańka. Akademia zakończyła się utworem „Mówię o Tobie dobrze”, wykonanym pod kierunkiem pani Ireny Stark przez uczniów klas: 6 a, 7 a, 7 b i 7 c. Strona artystyczna przygotowana była przez panią Małgorzatę Sarosiek, dekoracje wykonała pani Beata Pluto-Prondzińska. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za przygotowanie uroczystości.